15 komentarzy
Sortuj według
Iwona Grażyna
Proszę o informację dlaczego nie mogą sama dopełnić formalności po zakupie akcji? Dlaczego wymagają Państwo podpisania pełnomocnictwa?
Cezary Powalski
Dzień dobry, czy przed zakończeniem emisji pojawi się informacja o przychodzie w maju? Pozdrawiam
Adrian Piwko
Dzień dobry, tak, zaktualizujemy jeszcze wykresy, a już mogę Panu napisać, że przychód z maja to trochę ponad 200 000 zł netto.
Michał Kaimek
Poprosze o podanie metody wyceny spolki , analize biegłego rewidenta i biura adytorskiego oraz wskaznikow kw, c/z , c/kw, zysku netto z 3 ostatnich okresow rozliczeniowych DLACZEGO NIE OTRZYMAŁEM ODPOWIEDZI
Adrian Piwko
Nie otrzymał Pan odpowiedzi, ponieważ poprosił nas Pan o dane w tym samym komentarzu i w tym samym momencie, w którym Pan tej odpowiedzi oczekuje. Dał nam Pan 0 sekund na odpowiedź i nie zdążyliśmy. Większość tych informacji znajdzie Pan w dokumencie ofertowym. Część informacji jak o zysk netto jest oczywiście bez sensu w przypadku spółek na wczesnym etapie, gdzie pozyskiwaliśmy pieniądze, żeby je inwestować w rozwój (a co za tym idzie generowaliśmy stratę, nie licząc ostatniego miesiąca, który zamknęliśmy ok. 60000 zł na plusie).
Michał Kaimek
DRODZY INWESTORZY APELUJE O ROZSADEK I ROZWAGE PRZY INWESTYCJI W SPOLKI NA BEESFUND !!!!
Spolki ktore sprzedaja akcjie same wyceniaja sobie własne firmy nie robi tego zadna zewnetrzna firma audytorska a zalezne jest to od widzi mi sie obecnych wlascicieli
Społki nie przedstwiaja wskaznikow takich jak c/z kw c/kw zysku netto a niektore powstały rapter dwa , trzy miesiace temu.
Społki nie posiadaj własciwie zadnych majatkow a sa wyceniane na kilkanascie a nawet kilkadziesiat milionow złotych

CZY NIE LEPIEJ KUPIC AKCJIE NA POLSKIEJ GPW ?
Adrian Piwko
Dziękuję za komentarz. Również zachęcam do rozsądku i rozwagi przy inwestycji - każdej inwestycji (nie tylko w spółki na Beesfund). Na giełdzie nie ma spółek na wczesnym etapie rozwoju, na niskich wycenach początkowych. Takich spółek trzeba szukać wśród startup-ów. A jest ogromna grupa osób oraz wiele funduszy inwestycyjnych, które właśnie chcą inwestować w młode spółki, często po prostu w świetny zespół, wizję, produkt który trafia w rynek, zwalidowany pomysł i skalowalne rozwiązanie. My mamy to wszystko i więcej - krótką historię dynamicznego rozwoju i wsparcie finansowaniem w postaci grantu.
Michał Machura
Apel nie na miejscu.
Apeluję o klasę i wyczycie.
Walter Łuszczyk
Dzień dobry, czy możecie Państwo napisać jakie macie prowizje od sprzedaży? Przed zainwestowaniem chciałbym się upewnić, że ten biznes nie traktuje rolników podobnie jak markety. Pozdrawiam
Adrian Piwko
Dzień dobry, oczywiście - rolnik otrzymuje ponad 60% z ceny widocznej na stronie, a my w ramach prowizji zdejmujemy z niego koszt infrastruktury IT, marketingu, obsługi administracyjnej i koszt dostawy do klienta. Dodatkowo nie wymuszamy na rolniku cen (jak w skupie), a jedynie czasem sugerujemy, że zmiana ceny może być korzystna (ponieważ mamy dostęp do statystyk, analiz). W innym modelu współpracy (rolnik - skup - hurtownia - market czy rolnik - giełda - bazar) rolnik/producent nie otrzymuje tak dużej części ceny końcowej detalicznej.
Lubię to!Odpowiedz127 t Edytowany
Kacper Różyński
Czy spółka regularnie raportuje do inwestorów ? Jeśli tak, to z jaką częstotliwością ?
Adrian Piwko
Mamy grupę inwestorów na facebooku, gdzie przedstawiamy na bieżąco aktualne informacje (raz na miesiąc - dwa). Oprócz tego wysyłaliśmy w mailingu podsumowanie roku 2019 ze szczegółowym rozbiciem co się działo w poszczególnych miesiącach. W tym roku kompleksowo raportować będziemy dwukrotnie, także na naszej stronie internetowej stworzonej do kontaktu z akcjonariuszami, a w kolejnym roku będzie to już częstotliwość kwartalna.
Lubię to!Odpowiedz129 t
Paweł Śledź
Życzę powodzenia w inwestycji ale...
Koszty ogromne w porównaniu do obrotów, które są na poziomie słabego sklepu spożywczego. Całą inwestycję przejedzą wynagrodzenia na pracowników z których mało co wynika...
Adrian Piwko
Dziękujemy! Według mnie wynagrodzenia i rozbudowa zespołu to najlepsza inwestycja na wczesnym etapie rozwoju biznesu. Co do przychodów - cały czas intensywnie rosną, startowaliśmy od zera, nie było łatwo, rośniemy bardzo dynamicznie, na co wskazują wykresy przychodów, np. porównanie kwartalne 2019 i 2018. Teraz w roku 2020 jest jeszcze lepiej. A przychody w kwietniu to niemal pół miliona złotych, więcej niż w całym roku 2019. Wspaniałe czasy dla dostaw jakościowej żywności do domu i obiecuję, że wykorzystamy to najlepiej jak potrafimy.
Lubię to!Odpowiedz230 t
Grzegorz Ciesielski
Witam. Czy chciałbym się dowiedzieć jako potencjalny inwestor w jaki sposób byla wyceniana akcja w tej edycji. Proszę również jeśli to możliwe o wyniki finansowe spółki za 1 kwartał 2020.
Tygrys Bengalski
Pytanie kto wyceniał wartość akcji?
Adrian Piwko
Witam! Zaktualizowaliśmy właśnie o wartości przychodów z Q1 2020 stronę emisji (wykresy) oraz dokument inwestycyjny. Jeśli chodzi o różnicę między przychodami i kosztami to będziemy mogli przekazać tą informację w ciągu kilku dni.
Spółka została wyceniona przez nasz zespół wewnętrznie na podstawie analizy danych finansowych, ryzyk obniżających wycenę, analizy rentowności, dynamiki wzrostu. Wycenę oparliśmy o prognozowane przez nas zyski w przyszłych latach. Wykorzystaliśmy elementy metody DCF i odtworzeniowej. Wyceniając spółkę braliśmy także pod uwagę obecną strukturę akcjonariatu i możliwość przeprowadzenia kolejnej rundy inwestycyjnej w następnym roku.
Michal Glowacki
Witam, na jakiej podstawie spolka zostala wyceniona i przez kogo?
Prosze o kontakt na: [email protected] .Pozdrawiam
Adrian Piwko
Witam! Spółka została wyceniona przez nasz zespół wewnętrznie na podstawie analizy danych finansowych, ryzyk obniżających wycenę, analizy rentowności, dynamiki wzrostu. Wycenę oparliśmy o prognozowane przez nas zyski w przyszłych latach. Wykorzystaliśmy elementy metody DCF i odtworzeniowej. Wyceniając spółkę braliśmy także pod uwagę obecną strukturę akcjonariatu i możliwość przeprowadzenia kolejnej rundy inwestycyjnej w następnym roku.
Michał Gacek
"ulepszyć UX (poprawić szybkość ładowania strony, wdrożyć nowe funkcjonalności, przyjazną ścieżkę zakupową i ładniejszy design)"

W tej chwili TTFB waszej strony wynosi ponad 5 sekund ! kto wam to klepał i składał? wyglada na biedna infre w polskim tanim hostingu. Macie teraz najlepszy czas na wyskalowanie sie, lepszej okacji na e-food nie będzie a tu tylko informacja ze zamowienia to juz na za 2-3 tygodnie. Heloł tak się bizensu nie robi. Ta cała kadra managerska powinna teraz latać na wysokości lamperii i organizować dostawców. Ściąć budżet na marketing i zacząć się skalować w obecnej sytuac
Zobacz więcej
Adrian Piwko
Nasza strona była wykonana na samym początku działalności w ramach Proof of Concept i w dodatku była uzupełniana wielokrotnie o nowe funkcjonalności, więc przy wzmożonym ruchu działania zdecydowanie zbyt wolno, to oczywiste.

Skalujemy się potężnie, zwiększenie niemal 10-krotne tygodniowej liczby zamówień w ciągu trzech tygodni to tytaniczna praca, jaką wykonał cały nieduży zespół pracujący w ogromnym wytężęniu. Jestem im wszystkim ogromnie wdzięczny. Pański komentarz o tym, że tak biznesu się nie robi, jest według mnie dosyć nieodpowiedni, bo w ogóle nie zna Pan obrazu tego co zrobiliśmy w ty
Zobacz więcej
Lubię to!Odpowiedz133 t Edytowany
Michał Gacek
Adrian Piwko No to skoro tak świetnie temat idzie pozostaje poczekać na wyniki za ten okres :) IMO proponowana wycena akcji jest zbyt wysoka na obecnie panujace czasy. Co do diagnozy problemu ja się tego nie podejmowałem zwróciłem uwagę ze problem istnieje. Widać natomiast efekt, który jest taki że nie jesteście w stanie państwo wykorzystać obecnej sytuacji. I nie nie chodzi o przyjmowanie zamówień na pałę tylko wyskalowanie się i przerzucenie środków z jednego miejsca w drugie. Mało komu trafia się taka okazja samo napędzającego się popytu przy starcie biznesu. Ja zwracałem uwagę że według teZobacz więcej
Adrian Piwko
Dziękuję za komentarz i za życzenie sukcesu. Zacznę od tego, że druga runda już jest udana, a jeśli niepozyskamy 100% środków to nie jest to żadna porażka. Chociaż spodziewam się, że pozyskamy, bo runda trwa dopiero ponad 2 tygodnie, a może trwać łącznie nawet trzy miesiące (ostateczny termin do którego może trwać emisja to 18.06.2020 r., co jest zapisane w dokumencie ofertowym). Pozyskaliśmy od 18.03.2020 r. już ponad 150 000 zł w niepewnym czasie dla całego świata, ale bardzo dobrym dla e-grocery i dobrej jakości żywności. W ciągu tych dwóch tygodni rozpoczęliśmy rozmowy z prywatnymi inwestoZobacz więcej